Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Gmina Miasta Czarnków otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na realizację zadań związanych z termomodernizacją budynków wielorodzinnych przy ul. Wronieckiej 44 oraz ul. Kościuszki 2 w Czarnkowie. Środki zostały przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Premii MZG wchodzącej w skład programu TERMO i obejmują pełną wnioskowaną kwotę.
Łączna wartość przyznanego wsparcia wynosi 505 204,80 zł, w tym:
Dofinansowanie stanowi 60% kosztów kwalifikowanych, na co składa się 50% podstawowej Premii MZG oraz dodatkowe 10% wsparcia wynikające z ujęcia budynków w Gminnej Ewidencji Zabytków.
Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej budynków, zwiększenia komfortu życia mieszkańców oraz poprawy estetyki przestrzeni miejskiej.
Beata Rybeńska
Inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych
Czarnków, 05.05.2026 r.

