Rusza program „Mikroretencja” - nawet 8 tys. zł dofinansowania!
Od 22 czerwca 2026 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu rozpoczyna nabór wniosków w programie „Mikroretencja”, wspierającym przydomowe systemy gromadzenia i wykorzystania wód opadowych.
Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na:
- zbiorniki na deszczówkę,
- systemy rozsączające,
- studnie chłonne,
- instalacje do wykorzystania zgromadzonej wody.
Dotacja może wynieść do 90% kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 8 000 zł.
Nabór trwa od 22 czerwca 2026 r. do wyczerpania środków.
Szczegóły programu, regulamin oraz dokumenty dostępne są na stronie WFOŚiGW w Poznaniu.

