Urząd Miasta Czarnków

Nie wyrzucajmy worków z domowymi śmieciami do koszy ulicznych

Drodzy Mieszkańcy,

Nie wyrzucajmy worków ze śmieciami z gospodarstw domowych do koszy ulicznych!

W związku z nasilającym się problemem wyrzucania przez mieszkańców naszego miasta odpadów wyprodukowanych w gospodarstwach domowych do koszy ulicznych, przypominamy, że pojemniki te, zlokalizowane przy chodnikach, przystankach autobusowych służą tylko i wyłącznie do pozostawiania odpadów, które powstały w trakcie przemieszczania się ludzi po terenie naszego Miasta.

Dokładamy wszelkich starań by nie dochodziło do ich przepełniania. Niestety w momencie wyrzucenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, zapełniają się one błyskawicznie. W konsekwencji przechodnie nie mają gdzie wyrzucić przykładowego „papierka” czy „butelki po napoju” i powstaje bałagan wokół kosza a wiatr rozwiewa to po całym mieście.

Prosimy o wyrzucanie odpadów komunalnych wytwarzanych w gospodarstwach domowych do pojemników należących do posesji. Przypominamy, że odpady, które nie są zabierane z posesji według nowej Ustawy, można nieodpłatnie przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

  • PSZOK znajduje się przy na ul. Browarnej 6 w Czarnkowie.
  •  Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00,
w soboty 7.00 - 13.00.

Dbajmy wspólnie o czystość i estetykę naszego Miasta.

 

Urząd Miasta Czarnków

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności